Drodzy Kandydaci!

DEKLARACJA KANDYDATA DO BIERZMOWANIA

Zwyczajem, już od wielu dekad, jest składanie deklaracji abstynenckich przy okazji przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Taka deklaracja nie jest nowym zobowiązaniem, ale szczególną prośbą skierowaną do Pana Boga, aby pomógł wytrwać w wolności od wszelkich używek, przynajmniej do 18tego roku życia.
Gorącą Was zachęcam do składania takich deklaracji, które jednocześnie będą Waszym darem, złożonym na ołtarzu w czasie Uroczystości Bierzmowania.

TUTAJ można pobrać taką deklarację, wypełnić ją, podpisać się i przesłać mi drogą elektroniczną.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i mimo, że nie będzie mnie na Waszej uroczystości z powodu izolacji, to będę się łączył z Wami duchowo, prosząc Dobrego Boga o to, by ten Sakrament przyniósł błogosławione owoce w całym Waszym życiu.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA
W PARAFII TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

             W środę, 14 października br. zaplanowana jest uroczystość bierzmowania młodzieży, która przy naszym kościele przeżyła czas formacji i przygotowania. Świadomi aktualnej sytuacji epidemicznej grupa młodzieży została podzielona. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 do bierzmowania przystąpi 38 osób; zaś na Mszy św. o godz. 19.00 – 36 osób. Wszyscy uczestnicy liturgii zobowiązani są do założenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos. Przy drzwiach wejściowych umieszczony jest automat do dezynfekcji rąk. Ks. Biskup i duszpasterze parafii ze swojej  strony zapewniają o zachowaniu wszystkich wskazań sanitarnych związanych z udziałem w liturgii. Komunia św. będzie udzielana zgodnie ze wskazaniami – będzie możliwość przyjęcia Komunii Św. na rękę albo w sposób tradycyjny.

            UWAGA! Jeśli ktoś z rodziców lub kandydatów do bierzmowania pragnie, aby podany termin został przesunięty dla jego dziecka, to jako proboszcz zapewniam że dołożę wszelkich starań, aby te osoby przystąpiły do bierzmowania w terminie późniejszym (dzisiaj trudno określić konkretną datę).

           Kandydatów, którzy pragną przyjąć ten sakrament w środę, proszę o krótkie oświadczenie/zgodę rodziców. Zgodę można przynieść na próbę lub przesłać na adres parafii:

trojca@katolik.bielsko.pl

W środę, 14 października ks. bp Piotr Greger udzieli Wam Sakramentu bierzmowania w czasie Mszy św. o godz. 17.00 (Grupa I i II) oraz 19.00 (Grupa III i IV).

W związku z tym zapraszam Was oraz Waszych świadków na próby generalne i spowiedź:
Grupa I i II - poniedziałek, 12 października, godz. 18.40
Grupa III i IV - wtorek, 13 października, godz. 18.40

Ponieważ otrzymuje od Was pytania dotyczące świadka bierzmowania to proszę wysłuchać konferencji z 9 września (tutaj), w czasie której poruszałem temat patrona bierzmowania oraz świadka bierzmowania.
Do konferencji dodam, że zaświadczenie o które pytacie, świadek bierzmowania otrzymuje z parafii do której obecnie należy, czyli na terenie której obecnie mieszka i nie chodzi o zaświadczenie, że jest bierzmowany, tylko, że jest osobą wierzącą i praktykującą i może pełnić funkcję świadka bierzmowania.

Jeszcze raz apeluję o przysyłanie mi kart do bierzmowania z pełnymi danymi. Otrzymuję karty, w których jest określona parafia chrztu św. ale nie ma podanego adresu, albo odwrotnie - jest adres, a nie ma wezwania parafii. Są też takie karty, które zawierają datę urodzenia, ale bez podania miejscowości, czy też adres zamieszkania, bez podania miejscowości. 

Zapraszam Was na spotkanie:

Grupa I i II w czwartek (8 października) po Mszy św. wieczornej, czyli ok 18.40
Grupa III i IV w piątek (9 października) po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.40

Ponadto bardzo proszę przesyłać mi karty do bierzmowania wypełnione kompletem danych, bo zdarzają się niekompletne!

Proszę również przesyłać mi zaświadczenia świadków bierzmowania. Bez takiego zaświadczenia świadek nie będzie mógł być dopuszczony do pełnienia swojej funkcji.

Spotkania są obowiązkowe!!!

Bardzo proszę wypełnić kartę do bierzmowania dokładnymi danymi i przesłać mi na maila do 8 października.
Jednocześnie proszę nauczyć się dialogu, jaki każdy kandydat będzie prowadził z biskupem.
Proszę również zapoznać się z informacjami, kto może pełnić funkcję świadka bierzmowania.

Ponieważ zaistniała zupełnie niespodziewana sytuacja - jestem zarażony koronawirusem, nasze spotkania póki co nie będą mogły się odbyć.
Co dalej z przygotowaniem i sama uroczystością Waszego bierzmowania, o tym będę Was informował na bieżąco.
Polecam się Waszej modlitwie i modlitwie Waszych rodziców i sam zapewniam Was o mojej w Waszej intencji.

ks. Wojciech

Z powodów zdrowotnych dzisiaj spotkania niestety nie będzie. Bardzo przepraszam, że dopiero teraz Was o tym informuję.

Kolejne spotkanie formacyjne będzie w środę, 23 września po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.40.

Przypominam również tym wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili, o konieczności wysłuchania konferencji czerwcowych.

Zapraszam Was na spotkanie w najbliższą środę (9 września) godz. 18.00 Msza św., a następnie dalsza część spotkania formacyjnego.

Wtedy również przekaże Wam informacje o tym jak będą wyglądały nadchodzące tygodnie w przygotowaniu do Bierzmowania, które jak już wspominałem będzie miało miejsce 14 października (środa) o godz. 17.00.

Jeśli chodzi o nowych kandydatów i przygotowanie do Bierzmowania, które będzie w roku 2021, to dokładne informacje przekaże na początku października.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia:)

Witam Was bardzo serdecznie!

Dziękuję wszystkim, którzy byli obecni na konferencji. Bardzo się cieszę, że skorzystaliście z mojego zaproszenia:)
Konferencję można wysłuchać tutaj i zachęcam to tego wszystkich, którzy z różnych powodów nie łączyli się z nami na żywo.

Pozdrawiam Was i życzę udanych i błogosławionych wakacji:)

Witam Was serdecznie!

I zapraszam dzisiaj na konferencję online po Mszy św. wieczornej. Oczywiście konferencja będzie transmitowania na parafialnym kanale YouTube.
Jednocześnie zachęcam do wysłuchania poprzedniej, która jest również elementem przygotowania do bierzmowania.

Pozdrawiam Was:)

Witam Was bardzo serdecznie!

Dziękuję wszystkim, którzy byli obecni na konferencji. Bardzo się cieszę, że skorzystaliście z mojego zaproszenia:) Mam nadzieję, że ten czas będzie owocował.
Konferencję można wysłuchać tutaj i zachęcam to tego wszystkich, którzy z różnych powodów nie łączyli się z nami na żywo.

Pozdrawiam Was i do kolejnego spotkania:)


Witam Was serdecznie.
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi terminu Bierzmowania informuję, że na chwilę obecną nie ma wyznaczonego nowego terminu, a dotychczasowy termin 4 czerwca jest nieaktualny. Jak tylko zostanie ustalony nowy termin (na pewno będzie to termin powakacyjny) przekaże Wam taką informację.
Obejmuje Was swoją modlitwą i zapraszam na konferencję w pierwszą środę czerwca - 3 czerwca po Mszy św. wieczornej. Oczywiście konferencja będzie transmitowana na naszym parafialnym kanale YouTube.


Zapraszam Was i Waszych Rodziców do udziału w konferencji, w środę 8-my kwietnia o godz. 18.30, która będzie transmitowana na kanale YouTube naszej Parafii.


W z związku z zaistniałą sytuacją nie będzie spotkań grupowych w najbliższych dwóch tygodniach. Prawdopodobnym rozwiązaniem będzie spotkanie dla wszystkich grup po zniesieniu zawieszenia zajęć szkolnych.

W z związku z zaistniałą sytuacją nie będzie spotkań grupowych w najbliższych dwóch tygodniach. Prawdopodobnym rozwiązaniem będzie spotkanie dla wszystkich grup po zniesieniu zawieszenia zajęć szkolnych.
Was i Wasze rodziny polecam w modlitwie dobremu Bogu i Matce Bożej. Wy też Drodzy Kandydaci pamiętajcie o modlitwie, by Bóg zachował nas wszystkich w zdrowiu.
Ostateczny termin spotkań indywidualnych w kancelarii parafialnej: poniedziałek, 9-ty marca, w godz. 15.00-17.00
Spotkanie ogólne: środa, 4-ty marca, godz. 18.00 Msza św., a następnie dalsza część spotkania.

Przypominam, że udział w Eucharystii jest obowiązkowy!

Z powodu choroby spotkania indywidualne Grupy IV zostają przeniesione na piątek, 28-y lutego. Godziny spotkań pozostają te same.
Msza św. z udzieleniem Sakramentu bierzmowania zaplanowana jest na 4-ty czerwca godz. 17.00
Harmonogram spotkań indywidualnych w kancelarii parafialnej:

Grupa I - poniedziałek, 10-ty lutego, 15.00-17.00

Grupa II - piątek,  14-ty lutego, 15.00-17.00

Grupa III - poniedziałek, 17-ty lutego, 15.00-17.00

Grupa IV - piątek, 21-ty lutego, 15.00-17.00

Spotkania są obowiązkowe, warunkujące dalsze przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

Na spotkanie należy przygotować krótkie sprawozdanie z minionego okresu przygotowania, ze wskazaniem co udało się w tym czasie zrobić. Należy też przynieść zaświadczenia chrztu i zgodę na bierzmowanie (dotyczy to tych Kandydatów, którzy do chwili obecnej jeszcze tych dokumentów nie dostarczyli)

Spotkanie wszystkich Kandydatów - środa - 5-ty lutego godz. 18.0 Msza św., a następnie dalsza część spotkania formacyjnego.
Spotkanie grupowe dla tych wszystkich Kandydatów, którzy nie mieli przygotowanej analizy fragmentu Pisma Świętego będzie w poniedziałek - 27 stycznia o godz. 19.00.
Spotkanie ogólne dla wszystkich Kandydatów będzie w środę, 8-ego stycznia, godz. 18.00 Msza św., a następnie dalsza część spotkania formacyjnego.
Z racji ferii, które rozpoczną się 13-tego stycznia w tym miesiącu będzie tylko spotkanie ogólne!
Zaległe spotkanie Grupy I-wszej będzie w czwartek, 10-tego stycznia o godz. 18.45.
Przypominam wszystkim Kandydatom!
Na bieżące spotkanie grupowe należy przygotować fragment z Ewangelii (najlepiej Łukasza), przeanalizowany w taki sposób, jak to robiliśmy na spotkaniu grupowym w listopadzie.
Spotkanie z rodzicami:
środa, 11-ty grudnia, godz. 18.45 w kościele.
Spotkania grupowe:
Grupa II - czwartek, 12-ty grudnia, godz. 18.45
Grupa III - piątek, 13-ty grudnia, godz. 18.45
Grupa IV - czwartek, 19-ty grudnia, godz. 18.45
Grupa I - piątek, 20-ty grudnia, godz. 18.45
Spotkania odbywają się w salkach katechetycznych.
Zapraszam Was na spotkanie ogólne w środę, 4-ty grudnia: godz. 18.00 Msza św., a następnie dalsza część spotkania formacyjnego.
Niedziela 1-szy grudnia, która rozpoczyna nowy rok kościelny, to drugi dzień wizytacji ks. bpa Romana Pindla w naszej Parafii. Ksiądz Biskup będzie spotykał się ze wszystkimi grupami działającymi w Parafii.
Gorąco zachęcam Was i zapraszam na Mszę św. na godz. 12.00, po której przewidziane jest spotkanie ks. Biskupa z Wami - przygotowującymi się do Sakramentu bierzmowania.
Liczę na Waszą obecność:)
Jednocześnie proszę, abyście przekazali rodzicom, że spotkanie z rodzicami przewidziane jest na środę, 11-ty grudnia, po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.40.
Pozdrawiam Was i Waszych rodziców i do zobaczenia:)

Próby przed Bierzmowaniem

Drodzy Kandydaci! W poniedziałek i wtorek, po Mszy św wieczornej, czyli ok. godz. 18.45 odbędą się próby przed środową uroczystością, w czasie której bp Piotr Greger udzieli Wam Sakramentu bierzmowania. Obecność na próbach jest obowiązkowa. Jednocześnie przypominam o możliwości skorzystania z sakramentu Pokuty i pojednania według zwyczajowego harmonogramu spowiedzi w naszym kościele, a dodatkowo w…

Spotkanie formacyjne – maj 2022

Drodzy Kandydaci! Zapraszam Was na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w czwartek, 5 maja. Jak zawsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie będzie dalsza część spotkania. Przypominam, że udział we Mszy św. jest częścią spotkania i obowiązkiem. Pozdrawiam Was ks. Wojciech

Spotkania indywidualne

Drodzy Kandydaci! Bierzmowanie zaplanowane jest na 11 maja, godz. 18.00. W związku z tym zapraszam Was wraz z rodzicami (rodzicem) na spotkanie indywidualne, które odbędzie się w kancelarii parafialnej w następującym porządku: kl. 8a – wtorek, 26 kwietnia, od godz. 18.45 kl. 8b – środa, 27 kwietnia, od godz. 18.45 kl. 8c – czwartek, 28…

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Drodzy Kandydaci! Niech ta prawda kształtuje Wasze życie i daję Wam siłę do stawania się świadkiem Naszego Pana w codziennym życiu! Radosnego świętowania życzę Wam i Waszym rodzinom! ks. Wojciech

Trzy Dni – Jedno Wielkie Święto

Boże Narodzenie? Wielkanoc? Te dwie wielkie Uroczystości zwykle bierze się pod uwagę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Które święto kościelne w całym roku liturgicznym jest najważniejsze? Wspomniane Uroczystości ukazują nam dwie najważniejsze prawdy naszej wiary: Wcielenie Syna Bożego i  Zmartwychwstanie. Jednak największym świętem kościelnym i  szczytem całego roku liturgicznego jest Triduum Paschalne: Trzy Święte Dni, najważniejsze Dni…

Spotkanie formacyjne – kwiecień 2022

Drodzy Kandydaci! Zapraszam Was na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek, 5 kwietnia. Jak zawsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie będzie dalsza część spotkania. Przypominam, że udział we Mszy św. jest częścią spotkania i obowiązkiem. Pozdrawiam Was ks. Wojciech

Spotkanie z Rodzicami – marzec 2022

Drodzy Rodzice Kandydatów do Bierzmowania! Zapraszam Was na spotkanie, które zaplanowane jest na wtorek, 22 marca, po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.40. Liczę na Waszą obecność, tym bardziej, że od samego początku wskazywałem, że przygotowanie do Bierzmowania Waszych dzieci, to również szczególny czas dla całych Waszych rodzin. Pozdrawiam Was i do zobaczenia ks. Wojciech

Spotkanie formacyjne – marzec 2022

Drodzy Kandydaci! Zapraszam Was na kolejne spotkanie formacyjne we wtorek, 1 marca, godz. 18.00 Msza św., a następnie dalsza cześć spotkania. Przypominam, że obecność na Mszy św.  jest obowiązkowa! Pozdrawiam Was, ks. Wojciech

spotkanie formacyjne – luty 2022

Drodzy Kandydaci! Zapraszam Was na kolejne spotkanie formacyjne we wtorek, 1 lutego, godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja. Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną spotkanie będzie miało formę zdalną i będzie transmitowane na kanale YouTube Parafii. św. Macieja. Pozdrawiam Was, ks. Wojciech

Spotkanie formacyjne – styczeń 2022

Drodzy Kandydaci! Mając na uwadze nauczanie zdalne, to spotkanie formacyjne będzie 11 stycznia. Msza św. o godz. 18.00, a następnie dalsza część spotkania. Pozdrawiam Was i do zobaczenia:) ks. Wojciech